04 júl 2024

18.-21.7.2024

Milénium Tour 2014/2015, 3.kolo
17 november 2014
ImageTOP 3: István Soltész, Lukáš Karlík a Róbert DubaTúto nedeľu pokračovala v novozámockej herni Bowling Club 300 turnajová séria Milénium Tour 2014/2015 svojim tretím kolom. V kvalifikačnej časti sa predstavilo štrnásť hráčov a ani v tomto kole nebola núdza o vysoké čísla. Práve v tejto časti podujatia predviedol najvyšší výkon kola Lukáš Karlík – 290. Z prvého miesta postupoval do finálovej časti István Soltész s náhodom 1314 a dvomi výkonmi 255. Z druhého miesta Petzold Dirk so súčtom 1313 s handicapom a výbornou štvoricou hier 232, 244, 210 a 233. Tretím v poradí po základnej časti bol Lukáš Karlík s náhodom 1259. Finálová časť sa odohrala na súčet štyroch hier s 30% prenosom zo základnej časti. Štvorica hier 258, 224, 212 a záverečných 288 priniesli Lukášovi Karlíkovi súčet 1360, finálový priemer 245,50 a zaslúžené prvenstvo. Na konečnom druhom mieste skončil Róbert Duba s náhodom 1177 a ocenenie za tretie miesto si vybojoval víťaz kvalifikácie István Soltész s výsledkom 1164. Aj ďalším hráčom sa vo finále podarilo
KVALIFIKÁCIA FINÁLE BODOVANIE PROPOZÍCIE
» ..pokracovanie..
Czech Old School 2014
Czech Old School 2014 - jednotlivciOd štvrtka do soboty sa v bowlingovom centre Bowlingzone Pardubice uskutočnila česká verzia seniorského podujatia Old School Bowling Cup. Na tri dni sa v Českej republike usadilo 101 seniorských hráčov zo štyroch krajín, medzi nimi aj 25 zástupcov zo Slovenska. Rovnako ako v predchádzajúcich štyroch ročníkoch na Slovensku, aj v Pardubiciach bola súťaž rozdelená na tri samostatné súťaže – jednotlivcov, dvojíc a trojčlenných družstiev. Jednotlivé večerné finálové časti sa konali vo všetkých troch súťažných kategóriách rovnakým systémom, postupovala vždy osmička najlepších, pričom po prvom vyraďovacom kole (1-8, 2-7 ...) sa zúžila na štvoricu, ktorá v druhom finálovom kroku odohrala ďalšie dve hry. Výsledky z jednotlivých súťaží si štartujúci prenášali do celkového hodnotenia All Event, vyvrcholením pre 36 najúspešnejších hráčov Czech Old School 2014 bola súťaž v kategórii Masters.
Prvý hrací deň bol venovaný súťaži v kategórii jednotlivcov.
VÝSLEDKY MAZANIE PROPOZÍCIE
Prešporský Eliminátor 2014/2015, 3. kolo
12 november 2014
ImageTop 3 turnajaV stredu 12. novembra sa v BNC Bratislava za účasti 34 hráčov odohralo v poradí 3. kolo Prešporského Eliminátora 2014/2015. Zúčastnení hráči si mali možnosť vyskúšať, aké mazania sa v súčasnosti používajú na vrcholových európskych turnajoch, akým bol aj ten zo série EBT – Vienna Open 2014. Z kvalifikácie hranej na súčet štyroch hier postupovalo priamo 12 hráčov, ďalší štyria s najvyššou hrou zo zvyšného poradia. Víťazom kvalifikácie sa so súčtom rovných 800 stal František Pokus, posledným priamo postupujúcim z 12. pozície bol Karol Graus so súčtom 656. Na výkon postupovali: Miroslav Koník – 212, Andrea Kováčová – 212, Michal Múčka – 210 a Jozef Malíček – 193.
VÝSLEDKY MAZANIE
PROPOZÍCIE PREŠPORSKÝ BANK
Ekoma Cup 2014
11 november 2014
ImageTop 4 turnajaPočas uplynulého víkendu 7.-9.11.2014 sa v bowlingovom centre Športcentrum EKOMA Zvolen uskutočnil premiérový ročník Ekoma Cupu. Za účasti 34 hráčov sa odohrali 4 kvalifikačné rundy z ktorých do štvrťfinále postupovalo 16 najlepších. Počas turnaja bolo použité 40 stopové mazanie Abbey Road. Kvalifikáciu vyhral Lukáš Karlík so súčtom 1241. Na druhom mieste v „tesnom závese“ 100 kuželiek zaostal Michal Jakobei a tretím v poradí bol mladší z bratov Karlíkovcov, Roman. Na postup medzi 16 najlepších bol potrebný súčet 979, ktorý dosiahol Róbert Uko a tým uzatvoril štvrťfinálovú zostavu. Hráči si zahrali 3 hry, ku ktorým sa im pripočítalo 25% nahratých bodov z kvalifikácie. Štvrťfinále prinieslo zopár zaujímavých zmien a prekvapení, do semifinále postupovalo